Novinky

Novinky na letisku 

 

Air Race Jasna

Príďte sa pripojiť k vzrušujúcemu leteckému preteku Air Race pre malé lietadlá UL a Experimental! Sledujte, ako piloti súťažia vo vzduchu. Počas dňa si môžete pozrieť aj múzeum histórie česko-slovenského letectva a večer si vychutnať oldies party s rádiom Vlna. Pre viac informácií klikni sem.

Letecký výcvik u nás na letisku ✈️

Poskytujeme plnohodnotný teoretický a praktický výcvik se zameraním na ULTRAĽAHKÉ LIETADLÁ. Lietame na úplne nových lietadlách FM250 Vampire II s nejmodernejšou avionikou GARMIN a Integra. Sme škola s 11 ročnou tradíciou, skúsenými inštruktormi a viac ako 120 žiakmi, ktorí prešli úspešne výcvikom. Zázemie máme na letisku Jasná, kde prebieha kompletný výcvik a prenájom lietadiel.

Viac informácii nájdete v článku: LETECKÝ VÝCVIK

 

Letisko funguje aj počas zimy

Fungujeme aj v zime!  - klikni na odkaz!

Do nového roku 2023 letisko konečne dostalo novú tvár a môže sa aj novým vzhľadom prezentovať ako medzinárodné letisko Aerodrome Jasna International!

 

Rockwell Commander 500A

Na letisku Jasná sme minulý týždeň 3.9.2020 privítali nové lietadlo v našej flotile. Ide o 7 miestne lietadlo (2 piloti) Rockwell Commander 500a (reg. OK-CPT), vyrobené firmou Aero Commander, dnes známou ako Gulfstream Aerospace. Je to dvojmotorové turbovrtuľové lietadlo, schopné letieť rýchlosťou takmer 400km/h a vo výške 19000 feet. Maximálny dolet lietadla je 1735km. Prázdna hmotnosť lietadla je 2100kg a maximálna vzletová hmotnosť 3000kg.

Galéria: Rockwell Commander 500A

 

Požičovňa oblohy - Compact Skydive and flying

Na letisku JASNA sme nedávno privítali profesionálny športový tím POŽIČOVŇA OBLOHY - Compact Skydive and flying, ktorý zabezpečuje komplexné služby v oblasti športového a rekreačného parašutizmu. Organizujú tandemové zoskoky a parašutické kurzy pre záujemcov o zoskok z lietadla alebo vrtuľníka.
Vyskúšajte "letieť", zažitě neopísateľné emócie a povedzte "WAU" pri pohľade na panorámu Nízkych či Vysokých Tatier z výšky 3000m.